Nutrisi yang tepat untuk menurunkan berat badan

nutrisi yang tepat untuk menurunkan berat badan

Terdapat banyak makanan yang berbeza, tetapi mereka tidak bekerja seperti yang kita ingin. Orang sering menghadapi masalah: sama ada diet begitu lemah bahwa anda tidak ingin duduk di masa yang lama atau usaha memberi jadi minimum kesan yang akibatnya aku kehilangan keinginan untuk terus makan untuk masa yang lama. Dan terdapat kegagalan. Apa yang harus saya lakukan?

Adalah mungkin untuk menurunkan berat badan dengan nutrisi yang tepat

Jika anda makan dengan benar dan mengikuti gaya hidup yang sihat, anda tidak harus berpikir tentang dia angka, seperti makan sendiri membantu untuk menurunkan berat badan yang berlebihan dan menjaga kesihatan.

Di kertas ini, kami mempertimbangkan diet yang betul, meja produk yang menyumbang untuk menurunkan berat badan, dan diberikan sebuah menu yang berbeza yang akan membantu untuk menjaga keseimbangan antara kaya dan produk rendah kalori.

Untuk menurunkan berat badan dengan diet yang betul, ia tidak perlu untuk melakukan kekerasan pada diri mereka sendiri dan untuk menafikan diri jangka panjang hidangan kegemaran anda. Anda boleh menggunakan produk biasa dalam kombinasi yang betul dan lupa tentang kelaparan.

Seperti diet untuk membawa hasil yang diharapkan, kamu harus mengikuti beberapa aturan:

  • mengira kalori makanan yang diambil;
  • periksa komposisi makanan;
  • sediakan makanan betul;
  • untuk menghormati hari.
apa yang sedang diet yang sihat

Sedang diet yang betul kadang-kadang mampu juga dilarang makanan pada sejumlah kecil. Pendekatan ini membantu untuk mengurangkan keinginan untuk kek, keripik dan lain-lain produk yang sama, karena ada larangan mutlak. Anda hanya perlu untuk memahami itu makanan ringan harus lebih kurang daripada membantu.

Tapi itu makanan adalah tidak sesuai untuk menurunkan berat badan terlalu drastik mengurangkan pengambilan kalori hanya 500 kalori hari. Ini berarti bahwa pengurangan berat hanya 1.5 kg atau 2 kg sebulan.

Tetapi jika untuk diet ini untuk menambah lebih banyak sukan, hasilnya sangat ditingkatkan. Dalam kes ini, kau bahkan bisa kehilangan berat badan oleh 7-8 kg dalam sebulan.

Boleh aku kehilangan berat badan pada makanan bayi

Berat boleh dikaitkan dengan makanan bayi. Sayur-sayuran yang dimasak, daging atau puri buah sangat baik kurangkan berat badan secepat diserap oleh badan.

Kelebihan diet pada anak-anak nutrisi boleh dikaitkan tidak hanya kelajuan menurunkan berat badan, tetapi juga mudah digunakan makanan. Ia tidak perlu untuk menyediakan makanan seperti ini, kau hanya boleh buka jar dan menikmati rasa pada bila-bila masa hari. Nah, jika anda memiliki cukup waktu untuk memasak, anda hanya perlu untuk mendidih dan kemudian mash ke puri makanan favorit anda.

Tapi seperti diet mempunyai kelemahan. Salah satu yang sedikit serat. Oleh itu, dengan diet selama lebih dari seminggu, anda perlu termasuk dalam anda makan sayuran hijau. Satu lagi kelemahan adalah minimum pilihan hidangan. Jadi diet ini bisa segera menjadi membosankan.

menurunkan berat badan pada makanan bayi

Bagaimana untuk makan untuk menurunkan berat badan (asas nutrisi)

Ia adalah lebih baik untuk lebih suka makanan yang dimasak dengan rendah lemak. Mentah sayur-sayuran dan buah-buahan boleh dimakan dalam kuantiti yang tidak terhad kerana mereka telah terlalu sedikit kalori.

Sebagai contoh, timun atau tomato kau boleh makan bahkan di malam hari untuk memuaskan kelaparan anda. Tapi goreng, lemak dan berkanji makanan yang lebih baik dikeluarkan dari diet, seperti produk yang sangat sukar untuk organisma dan menyumbang kepada beban, pembentukan kolesterol berbahaya.

Untuk membuatnya lebih mudah untuk memahami berapa banyak yang anda butuhkan untuk makan makanan yang untuk menurunkan berat badan, anda perlu menghitung semua kalori yang digunakan untuk hari dan mengambil dari ini jumlah 30%. Jumlah yang terhasil adalah jumlah kalori, yang tidak akan menyebabkan jelas tidak selesa dan akan membantu untuk menurunkan berat badan dengan 1-2 kg sebulan.

Diet untuk menurunkan berat badan

Proses kehilangan berat badan yang sebahagian besarnya tidak hanya bergantung pada pemilihan produk, tetapi juga dari diet. Di samping itu tradisional Sarapan, makan siang dan makan malam makanan yang diizinkan, tetapi mereka harus minimum dalam kalori. Ia adalah yang terbaik sesuai untuk itu buah-buahan dan sayuran.

Makan adalah yang terbaik untuk dilakukan pada saat ini:

  1. - Sarapan – 7-9 am. Pada masa ini, ia adalah lebih baik untuk makan tanpa gula bijirin, mentah, telur. Kau boleh minum teh, yogurt atau jus.
  2. Makan tengah hari – 11-12 hari. Untuk makanan ringan ini adalah pertama yang sempurna tentu atau buah-buahan, yogurt.
  3. Makan tengah hari 13-15 hari. Untuk makan malam penuh sesuai dengan makanan protein dan karbohidrat, seperti mereka di masa ini juga dicerna. Kau boleh makan roti, pelbagai bijirin, hidangan sayuran dan pasta dari biji-bijian.
  4. Teh sore adalah 16-17 hari. Selepas makan tengah hari yang enak, biasanya pada masa ini tidak wajar, tetapi jika anda ingin kau boleh makan atau buah-buahan dan minum jus, yogurt, atau hanya air.
  5. Makan malam dan 18-20 di malam hari. Lebih baik untuk makan makanan protein dan sayur-sayuran — ikan, ayam, sayur-sayuran atau salad buah-buahan, yogurt, puding. Tapi kentang, biji-bijian dan gula-gula pada masa ini tidak boleh digunakan.
asas nutrisi yang tepat

Senarai makanan untuk nutrisi yang baik dan berat badan di rumah

Untuk membuatnya lebih mudah untuk mengemudi, yang boleh digunakan dengan diet yang betul dan apa yang tidak, terdapat meja produk yang berguna. Mereka menunjukkan beberapa kalori dan nisbah nutrisi. Berikut meja membantu anda mengemudi apabila memilih apa-apa produk untuk hidangan utama atau makanan ringan.

Apa makanan kau harus makan untuk menurunkan berat badan

Produk dimasakKuantiti dalam g atau mlLemakKarbohidratProteinKalori
Dadih1001,853,3418,02101
Yogurt 0,1%500,05- 8.521,2438
Hercules301,8518,553,68105
Susu 1,5%1001,54,72- 2.9244
Ayam1702,1239,24188
Soba501,7135,746.63172
Bell lada1000,31- 6.040,9826
Bow1000,0810,120,9142
Kacang hijau1000,227,57- 1.8233
Bunga matahari minyak3013,61120
Kuning telur1 PC.- 4.520,622,7155
Telur protein3 unit.0,180,7110,7851
Tomato1 PC.0,244,831.0922
Timun2 Keping0,34- 10.881,9645
Minyak zaitun3013,52119
Pisang1 PC.0,3826,941,28105
Pollock3002,4151,55244
Angka501,1138,363,92172
Kacang hijau500,196,852,6238
Salmon15022,6431,18338
Pasta gandum500,6635,245,52169
Basi keju2008,8520,4824,01260

Hampir semua buah-buahan dan sayuran punya jumlah minimum kalori, supaya mereka bisa selamat makan pada bila-bila masa. Juga mereka dapat menggantikan mana-mana atau menggunakan produk makanan ringan.

Apa makanan untuk menghapuskan untuk menurunkan berat badan

Dengan apa-apa diet ia adalah penting untuk tidak termasuk makanan berbahayadengan terlalu banyak lemak, gula dan mudah karbohidrat. Ini berbahaya karbohidrat yang cepat dipecahkan dalam badan, dan dengan itu meningkatkan gula darah.

Tapi ini gula juga menurun dengan cepat, jadi selepas masa lagi lapar, yang menyebabkan menggigit. Dalam seimbang diet gula harus hampir di tingkat yang sama.

Beberapa yang paling berbahaya makanan untuk mengelakkan apabila kehilangan berat:

  • cip;
  • lemak kue dan kue krim;
  • burger;
  • sosej;
  • masin kacang;
  • alkohol;
  • coklat;
  • pizza-nya.
  • roti putih;
  • bijirin manis;
  • pasta dibuat dengan tepung putih dan keju.

Diari makanan untuk menurunkan berat badan: bagaimana untuk menyimpan

Untuk tahu kelemahan anda, anda dapat mulai sebuah diari makanan yang membantu untuk memantau penerimaan makan selama sehari makanan dan menyesuaikan pendekatan hak untuk menurunkan berat badan.

Terdapat beberapa jenis makanan diari, tetapi mereka semua mendidih ke bawah untuk satu perkara – untuk memberikan kemudahan kawalan:

  1. Menyimpan diary dalam notebook, atau dalam versi elektronik.
  2. Rakaman harus dilakukan setiap hari, terbaik segera setelah makan.
  3. Pastikan untuk menunjukkan waktu makan.
  4. Untuk kemudahan, anda boleh membuat sebuah meja, di mana akan mencatatkan jumlah makanan, kalori, protein, lemak dan karbohidrat (seperti yang ditunjukkan di meja).
  5. Jumlah makanan yang lebih baik untuk menentukan dalam gram dan mililiter.
  6. Mengira kalori dan jumlah lemak akan membantu untuk membuat perisian.
  7. Diari itu harus selalu membawa.

Program nutrisi untuk menurunkan berat badan

Terdapat banyak nutrisi program-program untuk menurunkan berat badan. Ia bergantung pada gaya hidup, sport, pilihan individu dan kemampuan untuk mematuhi peraturan program. Dasar hampir setiap program adalah mematuhi diet, kontrol makanan dimakan.

Makanan pasti perlu menyesuaikan diri untuk harian rutin. Untuk Sarapan dan makan tengah hari kamu boleh makan agak tinggi-makanan kalori dengan karbohidrat, dan untuk makan malam, ia adalah lebih baik untuk mengambil rendah kalori protein makanan.

Anda juga perlu mempertimbangkan setiap hari aktivitas fisik. Jika anda merancang fizikal yang rendah, dan jumlah kalori harus dikurangkan. Ketika meningkatkan beban meningkatkan asupan kalori.

Sila ambil perhatian! Apa program nutrisi untuk menurunkan berat badan berfungsi jauh lebih baik jika anda melakukan sukan. Setelah latihan, makan lebih baik tidak kurang daripada 30-40 min. Produk harus mengandungi serat dan protein.

Menu nutrisi yang tepat untuk menurunkan berat badan selama sebulan

Untuk makanan seperti ini dalam sebulan kau harus makan makanan yang cukup dengan kandungan protein. Untuk mengira ia hanya, protein yang anda perlu begitu banyak gram, berapa banyak kilogram berat wanita. Kemudian nomor ini adalah didarab dengan faktor 3.3. Untuk menggunakan mengakibatkan jumlah yang perlu 2-3 kali sehari.

menu nutrisi

Pasti perlu untuk makan lebih sayur-sayuran dan buah-buahan, minum jus dan teh. Gula buah kering, roti dan bran. Cecair untuk minum kira-kira 2 liter sehari.

Tiga kali sehari untuk menurunkan berat badan

Setiap hari jumlah makanan harus dibagi menjadi 3 kali. Menu di bawah boleh digunakan untuk Sarapan, makan siang dan makan malam. Bergantung pada minggu atau bulan menu, memilih 2-3 hidangan, yang digantikan setiap hari selaras dengan mereka kalori kandungan.

Yang sihat Sarapan (sehat untuk menurunkan berat badan)

  • 50 g bubur (oat, soba, beras, barley, gandum),
  • 50 g masak ikan,
  • 50 g dimasak daging ayam,
  • 150 g salad sayuran,
  • salad buah-buahan,
  • 30 g pasir bran,
  • 100 g keju 0% lemak.

Dari minuman anda bisa memilih dari 150 ml jus, teh, kopi, susu atau kolak buah-buahan.

Yang sihat makan siang (sehat untuk menurunkan berat badan)

  • 150 g rebus atau daging rebus (babi) atau 150 g makanan laut.
  • 200 gram salad dengan sendok minyak sayur-sayuran atau 150 g rebus sayur-sayuran.

Makan malam yang sihat nutrisi untuk menurunkan berat badan

Pastikan untuk makan 30 gram pasir bran dan 200 g sayur-sayuran dan buah-buahan. Kau boleh minum yogurt rendah lemak, yogurt atau teh. Kau boleh makan sayur-sayuran yang dimasak, fillet ayam, atau daging rebus atau dibakar. Tetapi tidak lebih daripada 50 g.

Jika dimakan di Sarapan atau makan siang, tidak cukup mungkin untuk makan siang atau makanan ringan untuk makan kering atau buah-buahan, dan minum jus, teh atau yogurt.

Jadikan makanan yang sesuai untuk menurunkan berat badan

Sering, ramai yang tidak boleh kehilangan berat badan walaupun mereka pikir tidak makan banyak. Tapi seringkali orang-orang ini tidak mengambil ke account makanan ringan. Sebagai peraturan, diet jangan menyangkal gigitan, tetapi anda perlu untuk memahami itu makanan pada masa ini perlu seperti rendah kalori – buah-buahan, sayur-sayuran, yogurt 0%, jus, buah kering.

Tapi kita tidak harus makan coklat, chip atau burger. Ini tidak sehat dan tidak akan mendapat manfaat.